niedziela, 7 września 2014

Męskim okiem - Jak używać perfum?

Każdy zapewne doświadczył zawrotu głowy, kiedy wśród setek zapachów szukał prezentu dla Tej jedynej. Jednak pomimo, że oferta kobiecych perfum jest bardzo bogata, również przy wyborze zapachów dla mężczyzn można dostać wspomnianych zawrotów głowy. Aby więc nie wyjść na laików, sprawdźmy co kryje się w ofercie pod szyldem "Dla Niego".


Panowie mogą wybierać z niezliczonej gamy zapachów począwszy od lekkich nut owocowych poprzez mieszanki ziołowe, aż do intensywnych i wyrazistych zapachów przypraw czy kadzideł. Te pierwsze doskonale sprawdzają się latem, dając uczucie świeżości. Zapachy wodne i cytrusowe kojarzą się z energią i orzeźwieniem. Pamiętać należy, że latem pod wpływem temperatury zapach krócej pozostaje na skórze, warto wiec używać go wtedy nieco częściej. W porze zimowej natomiast, o chętniej sięgamy po wody toaletowe z aromatami przypraw, ziół czy piżma.

Oczywiście nie jest to reguła, której nie można złamać i wszystko zależy od preferencji danej osoby. Wybierając, więc zapach warto dobrać go, również do okoliczności. W ciągu dnia stosuje się najczęściej lekkie, mniej intensywne zapachy, a na wieczorny bankiet warto użyć bardziej wyrazistych zapachów, podkreślających naszą osobowość.


Kiedy wybraliśmy już odpowiednie nuty zapachowe, zastanówmy się jak właściwie danego produktu użyć? Pośród zapachów dla mężczyzn zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje produktów o różnej intensywności.

Najmniejsze stężenie olejków eterycznych zawierają wody kolońskie, idealnie sprawdzające się latem, i podczas uprawiania sportu. Spryskujemy całą górną część ciała, a jeżeli woda nie posiada atomizera, lekko ochlapujemy się nią wedle uznania. Wody nie należy wcierać, gdyż może ona podrażniać skórę twarzy, szczególnie i osób z wrażliwą cerą. Dla takich osób, dobrym rozwiązaniem będzie także balsam po goleniu, który dodatkowo nawilży twarz. Jeżeli używamy również wody toaletowej, ważne aby oba zapachy ze sobą współgrały.

Wody toaletowe to najpopularniejsze produkty dostępne w ofercie Oriflame. Bogactwo zapachów sprawia, że każdy mężczyzna odnajdzie nie jeden a kilka produktów odpowiadających jego gustom. Jak już wspominaliśmy, dobór odpowiedniego zapachu uzależniony jest od pory roku, okazji i co najważniejsze preferencji danej osoby. Niezależnie od wybranego zapachu warto zapamiętać kilka praktycznych rad na temat stosowania wody toaletowej:

  1. Woda toaletowa jest o wiele bardziej skoncentrowana niż woda kolońska, używajmy jej więc z umiarem. Nie chcemy, chyba, aby zapach pojawiał się przed nami, zanim sami wejdziemy do pomieszczenia :)
  2. Oprócz szyi i torsu spryskujemy również miejsca, w których wyczuwalny jest puls tj.: przeguby dłoni i zgięcia łokci.
  3. Nie spryskujemy odzieży! Zawarte w perfumach olejki eteryczne mogą zostawić trudne do usunięcia plamy. Raz spryskana marynarka będzie pachnieć kilkanaście dni, co może mieć bardzo niepożądany efekt, szczególnie kiedy używamy różnych zapachów.

Najdłużej utrzymujące się na ciele są wody perfumowane. Z racji dużego stężenia należy używać ich ostrożniej, niż wód toaletowych. Produkty kojarzone są zazwyczaj z wyrafinowaniem i szykiem. Doskonale pasują do eleganckiego stroju podczas oficjalnych uroczystości. Jednym słowem zapach na specjalne okazje.

Na zakończenie chciałbym bardzo podziękować Ani za możliwość publikacji tekstu na jej blogu (mam na dzieję, że nie po raz ostatni). O sobie mogę powiedzieć, że na początku myślałem, że pogodzenie pracy zawodowej i bycie konsultantem Orfilame, to rzeczy nie do pogodzenia. Teraz wiem, że naprawdę było warto i gdyby ktoś ponownie zaoferował mi taki rodzaj współpracy zgodził bym się bez zastanowienia.

Zachęcam wszystkich czytelników do podzielenia się w komentarzach ulubionymi zapachami marki Oriflame. Jeżeli jeszcze takiego nie wybraliście zapraszam do kontaktu, chętnie doradzę

Mariusz Opala
maropala@gmail.com
Konsultant Oriflame